Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sevgili hemcinslerim artık Türk erkeğini abaza göstermeyi bırakın

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by ozerardaix View Post
    Peki bu bize ne kazandırdı? Daha fazla ön yargılı insan mı? Başlık sahibinin yakındığı şey de bu zaten.
    Bir yanlış anlaşılma var gibi. CaymanWolvon arkadaşımızın ifade ettiği durum başlık sahibinin konusundan farklı bir şey.

Comment

Originally posted by BosphorusTaurus View Post
      Bakma sen, asstralianibne bayagi uzgun ve sinirleniyor surekli, onlarin cogu oyle.. kivraniyorlar... ben surekli raporu basiyorum. Ise yarasin yaramasin, elbet yonetim bezecek raporlardan bir sekilde aksiyon alinacak.

Ataturkcu gecinenler de ulkeye liberalizmi ve bati gibi sacma sapan acilmayi getirmeye calisiyor. Sonucta biz Ortadogu ulkesiyiz, bu kotu bir sey degil, bir suru zengin tarih, kultur, damak tadimiz var, bunu surekli ulke gezince goruyorum. avrupa ile ne alakamiz ne kulturel bagimiz var ki. adamlar kruvasan dedigin seyi bile Viyana kusatmasinda Turkleri puskurttuklerinden dolayi askerlere yiyecek olarak ‘hilal’ seklinde hazirlamislar o gunden bu gune oyle kalmis. Artik 12 aylik yegenime bile kruvasan desenli pijama almiyorum ) Gecenlerde yine oyle Ataturkcu gecinen bir Turk muzisyenle konustum, hukumetin Mozart vb gibi batili eserler yerine Turk eserleri calmalarini tesvik ettigini mizlanarak soyledi, ne kadar dogru bilmiyorum ama hic yoktan iyidir, sonra bir baktim o kategoride bir suru taninmamis eserimiz varmis. Bu guzel bir sey. Okul mufredatlarina da Turk hikayeler, Turk kahramanlar, Turk eserler daha yogun sokulmali, egitim kucuklukten basliyor.
      Politika forumunda, assibne'nin bir çok defalar "closet gay" diye bizlere laf attığını duydum. Neden böyle konuşuyor diye düşünürken, aklıma bir zamanlar Hunsson'la yaptığımız konuşmalarda eklenen klozet resimleri geldi. Eminim bu herif Google Translate'yi kullanarak bizim yazışmaları takip ediyor ve şu "closet gay" lafınıda bizlere bu resimlerle ilşkilendirerek söylüyor.

Valla ben Ortadoğulu veya Asya kökenli olmaktan hiçbir zaman gocunmadım, utanmadım. Seninde dediğin gibi, bu bölgelerdeki kültür zenginliği hiçbir ülkede yok. Ortadoğunun tek talihsizliği, bütün büyük dinlerin buradan çıkması ve bundan dolayı her üç dininde hedefinde olan bir yer olması, ve buna ek olarak gelişmelerini, zenginliklerini başka milletlerin kaynaklarını sömürme üzerine kuran batılılar için, son 200 yıldır bir çekim merkezi olması. Bundan dolayıdır ki, bu coğrafyanın insanları bir türlü gelişemediler, ilerleyemediler. Ne zaman bir arap ülkesinin başına dirayetli, Batıya karşı dik durabilecek bir yönetici gelse, aynen Kaddafi örneğinde olduğu gibi, alaşağı edildi. Varlıklarını Batı'ya borçlu olan kuklalarında kendi halklarının eğitim seviyelerini yükseltip, demokratik değerleri yerleştirmek ve geliştirmek gibi bir düşünce içersinde olmalarınıda beklemek hata olurdu.

Bugüne kadar, çocuklarımıza hep Batının masal kahramanlarını öğrettik durduk, temel eğitimde genelde hep yabancı kökenli masal kitapları tavsiye edildi. Anlamakta zorlandığım nokta, milliyetçiliği kimselere bırakmayan Atatürkçüler, neden kendi kültürümüzün halk kahramanlarını, Dedem Korkut hikayelerini çocuklarımıza çok gördüler? Kürşad kimdir diye sorsan, çocukları geçtim, yetişkinlerden kaç kişi cevap verebilir acaba? Adam sadece 40 kişiyle, yüzlerce belkide binlerce kişi tarafından korunan Çin sarayını basmış. Geçmişimizde gururlanacağımız böyle kahramanlarımız varken, Noel Baba'yı kendi kültürümüzün bir parçasıymış gibi kendi insanına benimseten o Atatürkçüler ne yapmaya çalışıyorlardı?

Comment

Vay arkadaş

Comment

aşırı eğitimsiz , düşünce yoksunu bir milletiz malesef

Comment

Originally posted by Bahokan View Post

Zaten bahsini yaptığım propoganda olayını yabancı siyasetçilere karşı değil halka karşı yapmak gerekiyor. Diğer devletlerin Kürt politikaları, kendi medyalarınıda kullanarak, Kürtler lehine bir kamuoyu oluşturma üzerine kurulu. O yüzdendir ki, batı kamuoyu gözünde PKK/PYD, zalim(!) Türk ordusuna karşı koyan ve yokedilmek istenen Kürt halkının hakkını koruyan şanlı gerillalar olarak lanse edilmekte. Etkili bir propogandanın, Batı kamuoyunun mainstream media'da yazılan çizilen yalanlar hususunda, en azından daha bilinçli hale gelmesi açısından yararlı olacağı kanaatindeyim.
            Ben mi gündemden uzak kaldım yoksa gerçekten öyle mi bilmiyorum ama bu pkk olayı eskisi gibi gündemde değil sanki. (Sitede değil, genel olarak)

İnsanlara işin aslını göstermek, özellikle belgelerle göstermek tabiki şart. Fakat benim dediğim kesim önyargı, nefret, ve kinle dolu olanlar. Bunlar için zaman kaybı olarak görüyorum. Diğer ülkelerde de farklı bir şekilde görmediğimiz şeyler için sanki sadece bu ülkede oluyormuş gibi davranmaları ilginç ve can sıkıcı. Bunlar için sürekli olarak kendi ülkelerinde yaşananlara dair başlık açıp, ülkemizin 'popülerliğini' düşürmek gerek. Gerek ama çoğumuzun da buna ayıracak vakti yok gibi. Aslında bunları bu başlıkta konuşmak bile yanlış bence. Resmen bu başlığı diğerlerinin gözünde bizzat Türkler olarak popüler tutuyoruz Sanki onların gündeminde yeterince yokmuşuz gibi

Comment

Originally posted by BosphorusTaurus View Post
              ben surekli raporu basiyorum. Ise yarasin yaramasin, elbet yonetim bezecek raporlardan bir sekilde aksiyon alinacak.
              Yönetim pek kalmadı gibi ama..

Comment

Originally posted by elieshaa View Post

Ben mi gündemden uzak kaldım yoksa gerçekten öyle mi bilmiyorum ama bu pkk olayı eskisi gibi gündemde değil sanki. (Sitede değil, genel olarak).
                Amerikanın uzun zamandır izlediği kürt politikasındaki ufak bir değişiklikten daha doğrusu temelinde şark kurnazlığı yatan bir manevradan kaynaklanıyor - en azından şimdilik. PKK'ya olan desteğini keserek ağırlığı PYD'ye vermiş gibi görünüyor. Aslında değişen tek şey, hali hazırda mevcut olan çoğu PKK'lının Batıya doğru Kaydırılarak PYD oluşumunun bünyesine katılması. Türk kamuoyununda ağzına bir parmak bal çalmak içinde, son kullanma tarihini doldurmuş birkaç PKK üst düzey yöneticisini bize yedirdiler. Amerikanın güneyimizde ilmek ilmek dokuduğu tezgah, gün geçtikçe daha da gelişiyor, büyüyor. Anlamak istediğim şey, bizim devletimiz şu kürt koridoru konusunda ne kadar samimi? Bunu zaman gösterecek.

İnsanlara işin aslını göstermek, özellikle belgelerle göstermek tabiki şart. Fakat benim dediğim kesim önyargı, nefret, ve kinle dolu olanlar.
                Batının poltika dünyasında iki tip politikacı var. Bunlardan birincisi, Türkiyede aslında Kürt sorununun olmadığını, PKK'nında asla va kat'a Kürt halkının haklarını koruyan, çıkarlarını savunan bir örgüt olmadığını çok iyi bilen, ama Batının politik çıkarları için bu Kürt yalanını gerçekmiş gibi savunup kendi kamuoylarınada öyle aksettiren, politik ağırlığı olan policy makers, ikincisi ise, seninde dediğin gibi, Türk devletine karşı politikalarını tamamen önyargı ve geçmişten gelen bir nefret ve kin ekseni üzerine oturtup PKK ve Kürtlerin mazlum olduğunu düşünen ve o "birinci grup" politikacıların güdümünde olup kullanılan moronlar. Arada bir tek tük, akl-ı selim sahibi, sağ duyuyla hareket edenler çıkıyor ama şahinlerin arasında kaybolup gidiyorlar. Daha önceki konularda da ifade ettiğim gibi, pazarlamayı beceremeyen, anca yumurta kapıya dayandığında harekete geçen bir milletiz. O hareketinde ömrü maalesef uzun ömürlü olmuyor. Uzun vadeli istikrarlı bir lobi politikası şart. Şu kıytırık ermeni ve rumlar bile kendi tezlerini bütün dünyaya kabul ettirdilerse, bizim şapkayı önümüze koyup düşünmemizin vakti geldide geçti bile.

Bunlar için zaman kaybı olarak görüyorum. Diğer ülkelerde de farklı bir şekilde görmediğimiz şeyler için sanki sadece bu ülkede oluyormuş gibi davranmaları ilginç ve can sıkıcı. Bunlar için sürekli olarak kendi ülkelerinde yaşananlara dair başlık açıp, ülkemizin 'popülerliğini' düşürmek gerek.
                Bosphorus bu işi güzel becerenlerden birisi ama arkadaşımız son bir iki senedir inzivaya çekildi.

Comment

Site'yi Cimer'e şikayet ettim, fetönün ve terörist öcalan'ın resmi paylaşıldı, bence Türk ve Müslüman düşmanlarına dahada para kazandırmak lüzumsuz.

Comment

Working...
                  X