Announcement

Collapse
No announcement yet.

Türk halkı için ne yapılabilir ?

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Türk halkı için ne yapılabilir ?

Merhaba arkadaşlar,
    Son zamanlarda ahlaken iyice çöktüğümüzü düşünen bir ben miyim ? Etrafıma baktığım zaman sadece kötülük görüyorum. Birbirini çekemeyen insanlar,dedikodular iftiralar vs vs. Haberlere baktığımızda çocuk cinayetleri,istismarlar,tecavüzler aldı başını gidiyor.İyi insan göremiyorum artık . Televizyona bakarak yargılama yapamazsın diyenler olursa kendi hayatımdan örnek vereyim: Daha geçen gün apartmanın bahçesine diktiğimiz gül fidelere sırf kıskançlıktan yan apartman tarafından söküldü. Apartmanın bahçesi çok kötü tahrip edilmiş.Ya da işe girerken torpil istemiyorum diye enayi diye dalga geçiliyorum hemde aşağılanarak. Daha sayamayacağım çok fazla örnek var. Bunun için neler yapılabilir. Nasıl bir devlet politikası uygulanabilir ? Bu gidişle içimizde ki bu kötülük bizi yok edecek.

Merhabalar. Ben ahlâkî bozulmanın sebebini hızlı, kanservarî şehirleşmeye, ekonomik yetersizliğe, kadınların niteliksizleştirilmesine bağlıyorum. Birkaç sebep daha sayılabilir fakat en önemli gördüklerim bunlar. 3 sebep de çözüme doğal olarak ışık tutuyor.Saydıklarımı kısaca şöyle açıklayabilirim:
    Hızlı şehirleşme ve ekonomik yetersizlik çok bağlantılı maddeler. Şehre göç eden insanların çocuklarını uygun yetiştirememesi en genel örnek olabilir. Ve geçimin sağlanması için farklı yöntemlere başvurulması da bunun sonuçlarından.
    Çocuğu kadın yetiştirir. Sabah programları çok niteliksiz ve boş. Eşi işe giden kadınlar o programlara bakıyor. Bence toplumun yarısına o saatlerde beyin ameliyatı yapılıyor.
    Diğer genel bir sebep de mutlu insanlarda ahlâkî davranışın daha yoğun görüldüğüne inanıyorum. Ya da daha doğru ifadeyle ahlakı eylemi gerçekleştirmek mutlulukla doğru orantılıdır. Mutlu insan başkalarının mutluluğuyla mutlu olabilir. Bütün arkadaşlarınızın başarılı olması ve sizin başarısız olmanız durumunda ne kadar onlar için mutlu olabilirsiniz. Elbette bu arkadaşların kötülüğünü istemek olmuyor...
    Yani diyorum ki ben başa gelsem
    1 bütün kadın programlarını ve dizileri kaldırırım( Ayşegülün suçu ne,iffet gibi tecavüz konusu işlenmiş "yapıtlar" halk arasındabu pis eylemin pisliği değil komikliği söz konusu oluyor. İffe dendiğinde insanlar gülüyor. Tecavüz şirinleştirilmiş durumda.) Aldatma deseniz birçok dizinin işlediği bir konu sanırım...).kaldırılan programlar yerine daha makul programlar getiririm.
    2 kadın eğitimi için çekicilik ve popülaritesi olacak ilçe çaplarında kurumlar açarım
    3 çocuklarnı örgün eğitim sürecinde lise sonuna kadar bireysel olarak ilgi ve ihtiyaçları denetleyecek ve ortaya çıkaracak bir takip,denetleme sistemi yaparım.
    4 ekonomi ve göç konusunda birşey bilmiyorum
    5.... Ben başa gelmek istemezdim

Comment

Originally posted by darkmatter94 View Post
      Merhabalar. Ben ahlâkî bozulmanın sebebini hızlı, kanservarî şehirleşmeye, ekonomik yetersizliğe, kadınların niteliksizleştirilmesine bağlıyorum. Birkaç sebep daha sayılabilir fakat en önemli gördüklerim bunlar. 3 sebep de çözüme doğal olarak ışık tutuyor.Saydıklarımı kısaca şöyle açıklayabilirim:
      Hızlı şehirleşme ve ekonomik yetersizlik çok bağlantılı maddeler. Şehre göç eden insanların çocuklarını uygun yetiştirememesi en genel örnek olabilir. Ve geçimin sağlanması için farklı yöntemlere başvurulması da bunun sonuçlarından.
      Çocuğu kadın yetiştirir. Sabah programları çok niteliksiz ve boş. Eşi işe giden kadınlar o programlara bakıyor. Bence toplumun yarısına o saatlerde beyin ameliyatı yapılıyor.
      Diğer genel bir sebep de mutlu insanlarda ahlâkî davranışın daha yoğun görüldüğüne inanıyorum. Ya da daha doğru ifadeyle ahlakı eylemi gerçekleştirmek mutlulukla doğru orantılıdır. Mutlu insan başkalarının mutluluğuyla mutlu olabilir. Bütün arkadaşlarınızın başarılı olması ve sizin başarısız olmanız durumunda ne kadar onlar için mutlu olabilirsiniz. Elbette bu arkadaşların kötülüğünü istemek olmuyor...
      Yani diyorum ki ben başa gelsem
      1 bütün kadın programlarını ve dizileri kaldırırım( Ayşegülün suçu ne,iffet gibi tecavüz konusu işlenmiş "yapıtlar" halk arasındabu pis eylemin pisliği değil komikliği söz konusu oluyor. İffe dendiğinde insanlar gülüyor. Tecavüz şirinleştirilmiş durumda.) Aldatma deseniz birçok dizinin işlediği bir konu sanırım...).kaldırılan programlar yerine daha makul programlar getiririm.
      2 kadın eğitimi için çekicilik ve popülaritesi olacak ilçe çaplarında kurumlar açarım
      3 çocuklarnı örgün eğitim sürecinde lise sonuna kadar bireysel olarak ilgi ve ihtiyaçları denetleyecek ve ortaya çıkaracak bir takip,denetleme sistemi yaparım.
      4 ekonomi ve göç konusunda birşey bilmiyorum
      5.... Ben başa gelmek istemezdim
      Türk milletinde bunların işe yarayacağını düşünmüyorum .Çok bariz bir şekilde çoğunluğu cahillerden oluşan bir toplumuz. Çünkü televizyonda yapılması gerekeni anlatan binlerce profesör çıkıp anlattığında insanlar o saçma kadın programlarını izlemeyi tercih ediyorlar. Ya da günlük hayatta doğrusu bu demene rağmen dinlememekte ısrarcılar. Yani doğru bu diyorsun ama kimsenin umurunda olmuyor. Her şeyden öte 12 yaşında bir kız çocuğuyla evlenilebilir diyen bir adamın binlerce müridi var bu ülkede. İnsanlar bu aşağılık herif ne diyor ya demiyor. 12 yaşında ki çocuğa pis gözlerle bakmayı tercih ediyor. Ya da bunu takip eden cahiller kesim diyelim. Çocuk tecavüzcüsüne iyi hal indirimi veren hakimler de var. İşin okumakla da alakası yok yani. Ne yapılabilir bu insanlara ya ?

Comment

Working...
      X